Sztuka i rzemiosło artystyczne
Spotkania wyjątkowych ludzi

Wystawa malarstwa Jarosława Jaśnikowskiego

Jarosława Jaśnikowskiego

"Sen mistrza Beckera” – to tytuł wystawy promującej malarstwo Jarosława Jaśnikowskiego podczas tegorocznej Targiry-art. To także tytuł obrazu głównego tegoż wydarzenia, który został namalowany specjalnie na tą okazję.

Artysta jest czołowym przedstawicielem polskiego malarstwa tzw. Świata Alternatywnego. Swoimi obrazami pokazuje otaczającą nas rzeczywistość wykorzystując minimalne środki, tworząc za razem wielopiętrową piramidę znaczeń. Jego obrazy są już obecne - pomimo młodego wieku artysty - w kolekcjach malarskich w Europie Zachodniej, Stanach Zjednoczonych a nawet w dalekiej Australii.

Dzięki uprzejmości artysty w tym roku będą także na naszym Festiwalu. To również doskonała okazja, aby poznać osobiście samego artystę i podziwiać jego nowatorskie dzieła. Spotkanie z artystą odbędzie się 18 czerwca o godz. 12.00. Na wystawie zostaną zaprezentowane obrazy olejne, giclee limitowane serie oraz ikonografię obrazów olejnych. W trakcie ekspozycji będzie również dostępny album malarstwa Jarosława Jaśnikowksiego. Partnerem wystawy jest Wydawnictwo Artystyczne Lux Artis.

Serdecznie zapraszamy.