Sztuka i rzemiosło artystyczne
Spotkania wyjątkowych ludzi

Archiwum

26 maj 2019

Rozkład jazdy Pociągu do Polskiej Sztuki

Odjazd nastąpi 15 czerwca (sobota) na dworcu Wrocław Gł. o godzinie 8:55. Przyjazd do Świebodzic 9:30. Odjazd ze Świebodzic 17:17. Przyjazd do Wrocławia 17:50. Przejazd Pociągiem do Polskiej Sztuki jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest rejestracja dla pasażerów na adres kolejdosztuki@gmail.com.

Serdecznie zapraszamy.

16 grudnia 2018

IX Targira-art. pod znakiem sztuki i kolei

Stowarzyszenie Targira zaprasza do udziału w nowym projekcie pn. Pociąg do Polskiej Sztuki. Jego nadrzędnym celem jest skuteczna promocja polskiej sztuki na najwyższym poziomie artystycznym. Wraz z naszymi partnerami /Koleje Dolnośląskie S.A., PKP PLK S.A., Poczta Polska S.A, Wyższa Szkoła Rzemiosł Artystycznych we Wrocławiu/ uruchamiamy specjalny pociąg pn. Pociąg do Polskiej Sztuki, który będzie kursował w dniach 14 i 15 czerwca 2019 r. na trasie Wrocław Gł. – Świebodzice w ramach IX Festiwalu Targira-art. Projektem tym chcemy zachęcić głównie wszystkich miłośników kolei i polskiej sztuki.

Z okazji tego niezwykłego wydarzenia planujemy wydać m. in. specjalny kolejowy bilet kolekcjonerski, certyfikat pasażera pociągu specjalnego oraz kolekcjonerskie znaczki pocztowe nawiązujące do tematyki sztuki i kolei. Dla realizacji tego przedsięwzięcia Koleje Dolnośląskie uruchomią swój najnowocześniejszy elektryczny tabor. Trasę Wrocław Gł. – Świebodzice pokona on w czasie poniżej 30 minut i będzie to najszybszy przejazd pociągu na tym odcinku. Przejazd na trasie Wrocław Gł. – Świebodzice oraz z dworca PKP do hali głównej Festiwalu będzie bezpłatny. Więcej informacji o projekcie będziemy podawać na bieżąco na naszej stronie i FB . Zapraszamy do uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu.

04 sierpień 2019

Targira-art. 2019 podsumowanie

Za nami IX Festiwal Targira-art. Była jak zwykle wspaniała atmosfera i wysoki poziom artystyczny, co bardzo cieszy zarówno organizatorów, jak i naszą festiwalową publiczność. Na uwagę zasługuje znakomite malarstwo, dla którego do Świebodzic przyjeżdżają kolekcjonerzy sztuki z całego kraju. Ma to naturalnie swe odbicie w efektach wystawienniczych, a te zaskakują nawet samych organizatorów. Również na uwagę zasługują niezwykłe wyroby jubilerskie oraz znakomite rzemiosło artystyczne, które prezentowane było w tym roku na naszej imprezie. Wyjątkowym wydarzeniem artystycznym były na pewno wystawy, szczególnie szkła artystycznego Pawła Borowskiego i znakomite wykłady o związkach kolei i sztuki. Bardzo udane były także tegoroczne spotkania autorskie, a dopełnieniem całości były występy artystyczne kolejowej orkiestry dętej i uczniów szkoły muzycznej z Wrocławia. Dzięki naszym Partnerom udało się zorganizować po raz pierwszy w Polsce Pociąg do Polskiej Sztuki, który znakomicie ubarwił nasz tegoroczny Festiwal. Również po raz pierwszy przy udziale Poczty Polskiej wydaliśmy okolicznościowe znaczki pocztowe promujące polską sztukę. Mamy nadzieję, że uda się kontynuować taką formę promocji i poprzez to zachęcić jeszcze większą liczbę osób do częstszego spoglądania w stronę polskiej sztuki Naturalnie jak co roku bawiliśmy sztuką na naszych warsztatach artystycznych. Tak znakomity Festiwal nie doszedłby do skutku bez wsparcia i pomocy wielu osób i organizacji. Dlatego też serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Partnerom za okazaną pomoc i wsparcie. Podziękowania kierujemy do Burmistrza Świebodzic, Fundacji PKO BP, Fundacji ARP, Poczcie Polskiej, PKP PLK, Staroście Świdnickiemu, Posłowi na Sejm RP Panu Ireneuszowi Zysce i wszystkim osobom pomagającym w promocji i organizacji Festiwalu.

Do zobaczenia za rok na jubileuszowym X Festiwalu Targira-art. 2020.

16 grudnia 2018

Atrakcje Targiry-art.

Wystawa główna IX Festiwalu Targira-art. będzie poświęcona twórczości jednego z najsłynniejszego obecnie polskiego artysty tworzącego w szkle - Pawła Borowskiego. Jego niezwykłe dzieła są obecne w wielu profesjonalnych kolekcjach szkła artystycznego na całym świecie. Na naszej wystawie zaprezentuje on kilkanaście jednostkowych i niepowtarzalnych dzieł ze swojego przebogatego dorobku artystycznego. Będzie zatem wyjątkowa okazja do nie tylko podziwiania tych unikatowych wyrobów światowego formatu, ale również do osobistego kontaktu z samym mistrzem.

Arkadiusz Dzielawskie, Tylko Czas

Tylko czas” to tytuł wystawy promocyjnej Arkadiusza Dzielawskiego – czołowego polskiego malarza nurtu magicznego realizmu. Jego obrazy przedstawiają na pozór zwyczajną, powszechną rzeczywistość, która za sprawą zaskakujących zestawień przedstawionych motywów, namnażania detali, a także manipulacji perspektywą i światłem nabierają nadrealistycznych cech. Na wystawie zostaną zaprezentowane nowe, nigdzie wcześniej nie prezentowane dzieła artysty. Zapraszamy także na niedzielne spotkanie z Arkadiuszem Dzielawskim.

Zegary kolejowe

To wystawa, na której zaprezentowane zostaną unikatowe zegary służące do obsługi kolei i jej pasażerów. Zegary te z racji swojej funkcji miały podwyższoną dokładność i nieco inną budowę. Prawdziwym rarytasem na naszej wystawie będzie oryginalny zegar kolejowy wyprodukowany przez firmę Gustava Beckera ze Świebodzic . Zapraszamy wszystkich fanów zegarów i kolei do odwiedzenia tej niezwykłej wystawy.

26 stycznia 2019

Honorowy Patronat Ministra Infrastruktury

Projekt pn. "Pociąg do Polskiej Sztuki" otrzymał Honorowy Patronat Ministra Infrastruktury Pana Andrzeja Adamczyka

11 czerwiec 2018

Nagroda dla publiczności

Nagrodę główną dla publiczności obraz N15 /giclee/ Tomasza Alena Kopera wraz z jego autografem wylosowała Pani Dorota z Wałbrzycha natomiast okolicznościowe koszulki ufundowane przez Stowarzyszenie Targira wylosowali: Pani Katarzyna ze Szczawna Zdrój i Pan Maciej ze Szczawna Zdrój.

Serdecznie gratulujemy.

11 czerwiec 2018

Targira 2018 Podsumowanie

VIII Festiwal Sztuki i Rzemiosła Targira-art. 2018 już za nami. Tegoroczna impreza była nieco odmienna od poprzednich edycji. A to głównie za sprawą wyjątkowych wystawców i ciekawych gości, którzy odwiedzili z tej okazji Świebodzice. Na największą uwagę zasługują nasi tegoroczni malarze, którzy wystawiali na Festiwalu dzieła, obok których nie można było obojętne przejść. To obrazy na światowym poziomie. Zarówno dzieła Jarosława Jaśnikowskiego oraz Tomka Kopery to absolutnie czołówka polskiego magicznego realizmu i zarazem czołówka malarstwa światowego...

czytaj więcej...

20 maj 2018

Spotkanie z Krystyną Mazurówną

Legenda polskiego tańca, Solistka Teatru Wielkiego i Operetki Warszawskiej, szokująca i ekscentryczna choreografka, kobieta, która podbiła najpierw serca Polaków a potem Paryżan, teraz po raz drugi będzie gościem specjalnym na Festiwalu Targira-art. Na spotkanie z Panią Krystyną zapraszamy w niedzielne popołudnie 10 czerwca o godzinie 14,30.

15 listopad 2017

Małe miasto i wielka sztuka

Radiowy wywiad z dyrektorem festiwalu TARGIRA.

4 luty 2018

Atrakcje Targiry-art. 2018

Wystawa główna

„Powrót do Natury” malarstwo Tomasza Alena Kopery

Powrót do Natury” to tytuł głównej wystawy tegorocznego Festiwalu Targira-art. promującej malarstwo Tomasza Alena Kopery. Artysta jest przedstawicielem tzw. Magicznego Realizmu. Maluje farbami olejnymi na płótnie. Posiada znakomitą technikę, a jego obrazy świadczą o ogromnej wrażliwości i nieprzeciętnym talencie. Dzieła Kopery charakteryzują się wnikliwą dbałością o szczegóły, a mistrzowskie opanowanie barw sprawia, że jego sztuka jest na najwyższym poziomie artystycznym. W pracach artysty widoczna jest fascynacja ludzką naturą, otaczającym światem oraz wszystkim co tajemnicze i mroczne. Od 2010 roku należy do grupy Libellule, założonej przez Lukasa Kandla.

Swoje obrazy prezentował na kilkudziesięciu wystawach w Polsce, Europie Zachodniej, USA i Australii. Dzięki uprzejmości artysty na Festiwalu będziemy świadkami premierowego pokazu kilku najnowszych jego obrazów, co zapewne ucieszy wszystkich wielbicieli jego talentu.

Spotkanie autorskie z Tomaszem Alenem Koperą odbędzie się 10 czerwca o godzinie 13.30. Serdecznie zapraszamy.

Wystawa budzików Gustava Beckera

Wszystkich miłośników zegarów i rzemiosła na wysokim poziomie zapraszamy na wystawę budzików produkowanych przez firmę Gustava Beckera ze Świebodzic. Ten na pozór zwykły element naszej nieodległej codzienności potrafił w rękach mistrzów przeistoczyć się w niezwykłe dzieła rzemiosła artystycznego. Kuratorem wystawy jest Pan Marek Mikołajczak. Zapraszamy również na sobotni /9 czerwca/ wykład poświęcony tym niezwykłym dziełom sztuki zegarmistrzowskiej.

Sztuka i kolej

Czy sztuka ma jakikolwiek związek z koleją. A może dzieła znanych mistrzów tylko przypadkiem pojawiły się w pojazdach szynowych? Gdzie są dworce kolejowe piękniejsze od niejednego pałacu i jak łączono na przełomie XIX i XX wieku sztukę z architekturą budowli inżynierii kolejowej. O tym wszystkim opowie znawca tematu i miłośnik kolei pan Oskar Olejnik. Wykład odbędzie w sobotę 9 czerwca br. dla upamiętnienia 175 rocznicy uruchomienia linii kolejowej /drugiej w historii na ziemiach polskich/ z Wrocławia do Świebodzic.

Serdecznie zapraszamy.

4 luty 2018

Statuetka Grand Prix Targira-art 2018

Statuetkę Grand Prix Targira-art. 2018 ufundowała Pani Katarzyna Izabela Mrzygłocka Poseł na Sejm RP.

29 czerwiec 2017

Podsumowanie Targiry-art. 2017

Za nami kolejna edycja Festiwalu. Jak co roku można było na nim zakupić wyjątkowe dzieła polskich twórców, pobawić się na warsztatach poza tym wysłuchać niezwykle ciekawych wykładów o historii zegarów, Gustavie Beckerze oraz zapoznać się z twórczością Jarosława Jaśnikowskiego.

czytaj więcej...

05 marzec 2017

Wystawa malarstwa Jarosława Jaśnikowskiego

Jarosława Jaśnikowskiego

"Sen mistrza Beckera” – to tytuł wystawy promującej malarstwo Jarosława Jaśnikowskiego podczas tegorocznej Targiry-art. To także tytuł obrazu głównego tegoż wydarzenia, który został namalowany specjalnie na tą okazję. Artysta jest czołowym przedstawicielem polskiego malarstwa tzw. Świata Alternatywnego.

czytaj więcej...

13 kwiecień 2017

„Wy macie zegarki, a ja mam czas”

Franciszek Wieganda

Historia zegarów na świecie wg. Franciszka Wieganda. Jedną z tegorocznych atrakcji Targiry-art. będzie na pewno multimedialny wykład mistrza rzemiosła artystycznego Franciszka Wieganda na temat historii zegarów na świecie. Podczas tego wykładu będzie można zapoznać się nie tylko z problemami ludzkości dotyczącymi pomiaru czasu od starożytności po dzień dzisiejszy, ale również dowiedzieć się jak w przeszłości radzono sobie z opanowaniem czegoś czego nie widać - dokładnością w odczytaniu czasu. Pan Franciszek opowie o najważniejszych odkryciach technicznych na przestrzeni dziejów, które ułatwiały ludziom codzienne życie. Serdecznie zapraszamy na sobotni odczyt /17 czerwca/.

13 kwiecień 2017

Gustav Becker na Targirze-art. 17

Historia zegarów na świecie

Dla uczczenia 170 rocznicy rozpoczęcia produkcji zegarów przez Gustava Beckera w Świebodzicach zaprezentujemy mini wystawę wyrobów tej firmy. Znajdą się na niej popularne zegary domowe - ścienne oraz podłogowe -sygnowane ‘kotwicą” Beckera. Niewątpliwą ozdobą wystawy będzie zegar ścienny obciążnikowy wykonany w czasach, kiedy sam mistrz Gustav Becker był czynny zawodowo i nie wykluczone, że osobiście przyczynił się do jego budowy. Kuratorem wystawy oraz prelegentem wykładu o Gustavie Beckerze będzie zegarmistrz i znany pasjonat zegarów Adam Mroziuk. Pan Adam jest prawdziwą skarbnicą profesjonalnej wiedzy o historii największej w granicach Polski fabryki zegarów, istniejącej niegdyś w Świebodzicach. Warto zatem na chwilę – pomimo pędzącego czasu- zajrzeć na wystawę i zobaczyć dzieła zegarmistrzostwa dawnej epoki.

13 kwiecień 2017

„Czas słońcem odmierzany”

Historia zegarów na świecie

to temat kolejnej wystawy na Targirze-art. 2017. Jej autorem jest Artur Rak- wałbrzyski fotografik, który uznaje swoją pasję za szansę na oderwanie się od rzeczywistości dnia powszedniego. Stosuje bardzo rzadko wykorzystywaną technikę fotograficzną – soligrafię dla utrwalania niedostrzegalnej czasoprzestrzeni. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia niezwykłych zdjęć i spotkania się z ciekawą stroną naszej rzeczywistości.

21 maj 2017

Statuetka Grand Prix Targira-art 2017

Statuetkę Grand Prix Targira-art 2017 ufundował Pan Bogdan Zdrojewski - Poseł do Parlamentu Europejskiego.

21 maj 2017

Warsztaty artystyczne

W czasie trwania Targiry-art 2017 odbędą się bezpłatne wasztaty artystyczne z powertex-u, malowania na szkle oraz zajęcia z gliny ceramicznej. Do udziału /po uprzednim zgłoszeniu się/ zapraszamy dzieci oraz osoby dorosłe. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem 604776028

05 marzec 2017

Nowy patronat medialny

Miło nam poinformować że Targira-art. uzyskała nowego patrona medialnego. To portal Zegarki i pasja - zajmujący się w profesjonalny sposób zegarkami. Można tam nie tylko dowiedzieć się o światowych nowinkach, historii związanej z zegarami i zegarami, ale także dowiedzieć się o trendach w zegarmistrzostwie, światowych premierach najnowszych modeli, oraz uzyskać fachowe opinie. Zapraszamy do odwiedzenia strony zegarkiipasja.pl.

24 maj 2017

Nagrody dla publiczności

Miło nam poinformować że w tym roku wśród publiczności, która weźmie udział w głosowaniu na najlepsze dzieło zgłoszone do konkursu Grand Prix Targira-art. 2017 rozlosujemy następujące nagrody:

  • album malarstwa Jarosława Jasnikowskiego ufundowany przez artystę,
  • ikonografię Jarosława Jaśnikowskiego - ufundowaną przez artystę,
  • koszulki festiwalowe z podpisem Jarosława Jaśnikowskiego ufundowane przez Stowarzyszenie Targira.

5 maj 2014

Współpraca z Grupą Beta

Grupa Beta

Ze względu na niezwykle wysoką wartość nie tylko artystyczną prezentowanych na wystawie klejnotów ochronę powierzono profesjonalnej firmie ochroniarskiej Grupie Beta.

29 czerwiec 2017

Relacje z VII Festiwalu Targira-art. 2017

Zapraszamy do zapoznania się z opisem przebiegu VII edycji Targira-art. 2017 na stronie Zegarki i pasja.

16 lipiec 2016

Podsumownaie VI Festiwalu

VI Festiwal Sztuki v Rzemiosła Targira-art. już za nami. To dolnośląskie święto sztuki i rzemiosła polskiego przyniosło naszej festiwalowej publiczności dużo zadowolenia i satysfakcji. Należy podkreślić wysoki poziom prezentowanych dzieł oraz niezapomnianą atmosferę, jaka corocznie daje się odczuć na hali głównej Festiwalu. Na pewno najważniejszym wydarzeniem tegorocznej edycji było pierwsze posiedzenie Kapituły Via Artis Polonia.

czytaj więcej...

1 marzec 2016

Atrakcje Targiry-art. 2016

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji Festiwalu będzie można zapoznać się z twórczością jednego z najlepszych polskich kowali artystycznych, posłuchać wykładu o dolnośląskich ametystach oraz zwiedzić dwie bardzo ciekawe wystawy, które są specjalnie przygotowane na VI Targirę-art. 2016.

Kowalstwo okresu art déco i współczesne

- to tytuł wykładu pana Ryszarda Mazura, który będzie jednocześnie myślą przewodnią tegorocznej edycji Festiwalu. W środowisku kowali artystycznych pan Ryszard jest ogólnie znaną i niezmiernie cenioną postacią. Jest posiadaczem honorowego tytułu Mistrza Rzemiosła Artystycznego, zasiada w jury wielu imprez kowalskich zarówno w Polsce, jaki i Europie.

Ametysty z Dolnego Śląska w sztuce i rzemiośle

- wykład z zakresu mineraologii Dolnego Śląska połączony z promocją książki o tym samym tytule. Jej autorem jest pan Mirosław Kuleba prozaik, reportażysta i niezależny dziennikarz. To także autor kilkuset publikacji w prasie krajowej, głównie reportaży, również telewizyjnych oraz książek, m. in. o tematyce związanej z kamieniami ozdobnymi z Dolnego Śląska. Wydawca i redaktor naczelny pisma Winiarz Zielonogórski.

Malarskie odloty 2016

- wystawa najnowszych prac znanego wrocławskiego artysty-plastyka pana Czesława Wiącka. Prezentowane dzieła są specjalnie przygotowane na VI Festiwal Targira-art. 2016. Jej autor to absolwent wrocławskiej PWSSP, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Grafików XYLON oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. W dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualnych, a jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu  oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, m. in. W Austrii, Holandii, Niemczech, Szwecji i Kanadzie.

Cyrkulacja, Wymiana, Ruch

- to tytuł wystawy fotograficznej przygotowanej na Targirę-art. 2016 przez Norberta Wawrzyniaka i Agnieszkę Hundert-Wawrzyniak. Pan Norbert specjalizuje się w fotografii klasycznej i post-produkcji fotografii. Zajmuje się również tworzeniem grafiki komputerowej. Pani Agnieszka łączy fotografię z projektowaniem architektury wnętrz. W latach 90-tych rysowała satyrę do tygodników oraz ilustracje książkowe dla dzieci. Mają za sobą wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Oboje są aktywnymi animatorami sztuki na terenie Wałbrzycha.

1 marzec 2016

Warsztaty Targira-art. 2016

Z ogromną przyjemnością informujemy, że wzorem lat ubiegłych również w tym roku podczas Festiwalu będą zorganizowane bezpłatne warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych zainteresowanych własnym aktywnym działaniem związanym ze sztuką. W piątek i sobotę zapraszamy na zajęcia z gliny ceramicznej, filcowania na sucho oraz papierowej wikliny. Do tych ostatnich do stworzenia oryginalnych i niezwykle trwałych kompozycji wystarczy zwykła makulatura. Wykorzystując tradycyjne techniki wikliniarskie można wykonywać najprzeróżniejsze przedmioty we współczesnym stylu. Jedynym ograniczeniem w działaniu jest nasza wyobraźnia. Wszystkie warsztaty są bezpłatne.

Sponsorem warsztatów Targira-art 2016 są Poseł Ireneusz Zyska i Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

28 paździelnik 2015

Tytuł Mistrza Rzemiosła Artystycznego Pana Franciszka Wieganda

Mistrz Rzemiosła Artystycznego

Ogromnie miło nam poinformować, że jeden kolejny z naszch wystawców Pan Franciszek Wiegand otrzymał honorowy tytuł Mistrza Rzemiosła Artystycznego. Serdecznie gratulujemy.

22 czerwiec 2014

Podsumowanie V edycji Targira

W dniach 13-15 czerwca 2014 r. w Świebodzicach odbył się V jubileuszowy Festiwal Sztuki v Rzemiosła TARGIRA. Na 400 m2 prezentowało się 40 wystawców z całego kraju, a wśród nich m.in. Paweł Borowski /szkło artystyczne/, Iwona Lis-Filipczyk /biżuteria - mistrz rzemiosł artystycznych/, Adam Gołembowski /witraże/ oraz Ryszard Mazur /kowalstwo artystyczne- mistrz rzemiosł artystycznych/. Ponadto można było zobaczyć na hali głównej również patchwork, wyroby kaletnicze, modniarstwo, stolarstwo, haft, wyroby z filcu, zegary i konstrukcje mechaniczne, wyroby z bursztynu, ceramikę artystyczną, przestrzenne pierniki artystyczne oraz malarstwo.

2 marzec 2014

Atrakcje Festiwalu

Klejnoty księżnej Daisy

Niezwykle ciekawie zapowiada się nadchodzący V — jubileuszowy Festiwal Targira. W tym roku organizatorzy m.in. wraz z Fundacją Księżnej Daisy przygotowali dla publiczności wyjątkową wystawę. Będzie to prezentacja klejnotów księżnej Daisy — pani na Książu i Pszczynie.

Opowieści o księżnej Daisy

W pobliżu wystawy klejnotów Daisy będzie można wysłuchać niezwykłych opowieści o życiu najbardziej znanej księżniczki Europy przełomu XIX i XX wieku. O tamtym świecie, który już nie wróci, opowiedzą nam członkowie Fundacji Księżnej Daisy, którzy od kilku lat gromadzą nie tylko pamiątki po księżnej, ale również zbierają wszelkie informacje na jej temat.

Inspiracje na jedwabiu

„Inspiracje na jedwabiu” to niezwykle interesujące warsztaty przeznaczone głównie dla kreatywnych osób, zarówno tych, stawiających pierwsze kroki w malarstwie, jak i tych bardziej zaawansowanych, szukających nowego podejścia do malowania, pragnących poznać lub poszerzyć swój warsztat...

Wystawa Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego

Wystawa Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego to kolejna atrakcja Targiry 2014. Fotograficy z Wałbrzycha zaprezentują trzy bloki wystawowe, na których pokażą swój kunszt i pochwalą się swymi dotychczasowymi osiągnięciami.

25 kwiecień 2014

Warsztaty Targira 2014

Z wielką przyjemnością informujemy, że w tym roku podczas Festiwalu będą zorganizowane warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży oraz osób zainteresowanych własnym aktywnym działaniem związanym ze sztuką. Przygotowaliśmy dla dzieci warsztaty z metaloplastyki, witrażownictwa i gliny ceramicznej. Dla młodzieży proponujemy zajęcia z podstaw tworzenia biżuterii.

4 kwiecień 2014

Sponsorzy Targiry 2014

Sponsorami warsztatów artystycznych Targira 2014 są:
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach,
  • Miejski Dom Kultury w Świebodzicach.

28 maj 2014

Puchar Grand Prix

Puchar dla zdobywcy Grand Prix Targira 2014 ufundowała posłanka na Sejm RP Pani Katarzyna Izabela Mrzygłocka.

14 kwiecień 2014

Ceny biletów

  • Bilet wstępu: 6 zł
  • Bilet rodzinny: 15 zł

14 kwiecień 2014

Nagrody dla publiczności

Nagrody dla publiczności Targira 2014:

  • podniebne wycieczki połączone ze zwiedzaniem Zamku Książ i jego najbliższych okolic z lotu ptaka,
  • bezpłatne całodzienne wejściówki do Wodnego Centrum Rekreacji dla całej rodziny.

Jedynym warunkiem wygrania nagród jest nabycie biletu wstępu na Festiwal oraz wypełnienie kuponu i wrzuceniu do urny przygotowanej przez organizatorów.

V Festiwal Sztuki v Rzemiosła Targira

V Festiwal Sztuki v Rzemiosła Targira 2014 odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2014 r.

Serdecznie zapraszamy.

Adresy stron internetowych z informacjami o TARGIRA 2013:

Podsumowanie IV edycji Targira

Już po raz czwarty Świebodzice gościły artystów i rzemieślników z całego kraju. Reprezentowali oni niemalże wszystkie działy rzemiosła. Na szczególne podkreślenie zasługuje obecność złotnika roku 2012 i jednocześnie Mistrza Rzemiosła Artystycznego pani Iwony Lis-Filipczyk.